Antykorozja ochrona betonu i stali

Większość obiektów mieszkalnych, komercyjnych czy przemysłowych narażonych jest na występowanie korozji. Niestety budynek wystawiony na działanie niesprzyjających czynników może z czasem ulec zniszczeniu, co bezpośrednio przekłada się na narażenie jego użytkowników na niebezpieczeństwo. Dlatego ważną kwestią dla inwestorów jest wdrożenie odpowiednich działań, które uchronią elementy stalowe czy betonowe obiektu przed szkodliwymi związkami chemicznymi zawartymi w otoczeniu.

W naszej firmie możemy pochwalić się wieloletnim doświadczeniem w realizacji zadań tego typu. Profesjonalna antykorozja przyczyni się do wydłużenia żywotności budynku oraz zabezpieczy go przed powolnym niszczeniem. Działania z tego zakresu warto przeprowadzić już na etapie planowania inwestycji, kiedy to ich wdrożenie jest znacznie prostsze. W naszej pracy wykorzystujemy najnowsze rozwiązania technologiczne, dzięki którym ochrona betonu czy stali przed korozją jest bardziej skuteczna.

Przyczyny powstawania korozji

Elementy stalowe są obecnie powszechnie wykorzystywane w przemyśle oraz budownictwie mieszkalnym. Konstrukcje tego typu są niestety narażone na działanie korozji, która z czasem może doprowadzić do całkowitej degradacji materiału. Jest ona spowodowana różnicami strukturalnymi, jakie zachodzą pomiędzy otoczeniem a powierzchnią metalową. Korozję mogą wywołać różnego rodzaju czynniki, zarówno fizyczne, jak i chemiczne czy mikrobiologiczne. Jej wystąpienie jest szczególnie groźne w przypadku elementów konstrukcyjnych obiektu, znacznie obniża jego bezpieczeństwo.

Także elementy betonowe są narażone na niszczenie wskutek działania korozji. W przypadku tego materiału mamy często do czynienia z działaniem siarczanów, dwutlenku węgla oraz chlorków, które wchodzą z nim w reakcję. Dlatego skuteczna ochrona antykorozyjna betonu powinna uwzględniać wszystkie czynniki środowiskowe. W przypadku nowych elementów z tego materiału można zastosować zabezpieczenie wewnętrzne odpowiednio dobierając ich skład. W starszych konstrukcjach z betonu trzeba postawić na antykorozję zewnętrzną i pokryć je odpowiednimi powłokami.

Profesjonalna ochrona antykorozyjna

W naszej firmie od lat zajmujemy się działaniami w zakresie antykorozji stali oraz betonu. W swojej działalności wykorzystujemy nowoczesne rozwiązania technologiczne, dostosowane indywidualnie do każdego typu konstrukcji. Decydując się na współpracę z nami, mogą Państwo skutecznie zabezpieczyć obiekty przed działaniem związków chemicznych oraz innych czynników z otoczenia. Dzięki naszym pracom żywotność budynku będzie znacznie wydłużona i zostanie zachowany optymalny poziom bezpieczeństwa jego użytkowania.

Działania z zakresu antykorozji stali oraz betonu to tylko część naszej oferty. Zajmujemy się również różnego rodzaju izolacjami konstrukcji, w tym ochrona przed działaniem wody (hydroizolacja). Zachęcamy do zapoznania się z dotychczasowymi realizacjami naszej firmy. W razie dodatkowych pytań dotyczących oferty zapraszamy do kontaktu.

Galeria