Inspekcje dronem podziemi i miejsc trudno dostępnych

Monitoring elementów infrastuktury, czy przestrzeni podziemnych trudno dostępnych dla człowieka jest często kosztowny w wykonaniu i zmusza do zatrzymania eksploatacji obiektu na dłuższy czas. Badania wizyjne, konieczne do oceny stanu urządzeń, konstrukcji czy górotworu nie muszą być tak trudne do wykonania i kosztowne.
Firma ZRGIW AMC proponuje zastosowanie specjalnie opracowanego systemu inspekcyjnego opartego o drona, który pozwoli na szybkie dotarcie do wysoko położonych elementów instalacji wewnętrznych hal, wnętrza kominów, komór, korytarzy, wyrobisk podziemnych oraz wykonanie pomiarów. Inspekcja może być ukierunkowana na  dokładny pomiar rozwartości pęknięć, czy ubytków strukturalnych konstrukcji, w oparciu o system laserowy lub przegląd wizyjny instalacji, czy obiektu w miejscach wysoko położonych, trudnodostępnych dla personelu.

Główne zalety systemu UAV do inspekcji podziemnych:

  • Dedykowana klatka ochronna zapewniająca pełne pole widzenia kamery
  • Oświetlenie przednie pozwalające na wykonywanie zdjęć oraz nagrywanie wideo w całkowitej ciemności w odległości kilkunastu metrów od badanego obiektu
  • Możliwość lotu w ciasnych przestrzeniach
  • System laserowo-wizyjny do fotogrametrycznego pomiaru rozwartości pęknięć, szczelin, inwentaryzacji elementów instalacji z dużą precyzją

Zapraszamy do kontaktu – pomożemy określić możliwości badań inspekcyjnych w danym obiekcie oraz oszacujemy spodziewaną dokładność wyników pomiarów.

Galeria