Hydroizolacje, izolacje i odwodnienia

Niezbędnym etapem w budownictwie jest hydroizolacja fundamentów, czyli zabezpieczanie konstrukcji budowlanych przed wpływem różnego rodzaju substancji (wody i innych związków chemicznych). Najczęstszym rodzajem izolacji jest właśnie izolacja przeciwwodna, czyli hydroizolacja. Ważnym zagadnieniem w budownictwie jest również ujmowanie i odprowadzanie napływającej wody.

Izolacja hydroizolacyjna - projekt i wykonanie

Jako firma AMC, dysponując ponad trzydziestoletnim doświadczeniem, wykonujemy izolacje obiektów przeznaczonych do różnych celów. Wśród naszych realizacji znaleźć można między innymi: obiekty infrastruktury komunalnej, hydrotechniczna i hydroizolacyjna, budynki od piwnicy po dach, ponieważ fundamenty nie są oczywiście jedynymi elementami konstrukcyjnymi narażonymi na działanie wilgoci i wody. Doświadczony zespół AMC z powodzeniem wykorzystuje różne techniki. Wiemy, jak istotne jest zabezpieczenie budynku przed szkodliwym działaniem wody, dlatego używamy materiałów tylko uznanych producentów.

Również sprzęt, z którego korzystamy, jest najwyższej klasy, odpowiednio dobrany, pozwala nam na wykonanie izolacji powłokowej np. natryskowej oraz membranowej z różnego rodzaju tworzyw sztucznych (PEHD, PP, PVC, polimerobitumiczne, kauczukowe, inne). Nic nie stoi też na przeszkodzie, żeby nasz wykwalifikowany zespół wykonał izolację membranową w jednym z popularnych systemów:

 • Sikaplan,
 • Bauder,
 • EPDM.

W repertuarze naszej specjalistycznej firmy znajduje się wykonawstwo izolacji takich obiektów jak:

 • składowiska odpadów komunalnych,
 • składowiska odpadów przemysłowych,
 • zbiorniki,
 • hydroizolacje fundamentów budowli,
 • dachy budynków.

Posiadamy sprzęt do kontroli powłok izolacyjnych, który pozwala na sprawdzenie stanu izolacji w budynkach już wybudowanych, a także jest pomocny przy testowaniu warstwy świeżej izolacji.

Izolacje poziome fundamentów i pionowe - wykonanie hydroizolacji

Główny podział, jaki istnieje, dzieli izolację fundamentów na poziomą i pionową. Ta pierwsza chroni mury między innymi przed kapilarnym podciąganiem wody. Jednak izolacja pozioma fundamentów jest też doskonałym zabezpieczeniem ścian przed zniszczeniami będącymi wynikiem osiadania budynku. Warstwę poziomą kładzie się między ławą fundamentową a ścianami.

Z kolei izolacja pionowa, którą zazwyczaj pokrywana jest zewnętrzna część budynku to niezbędna ochrona przed wodami gruntowymi czy wsiąkającymi w podłoże opadami atmosferycznymi. Należy pamiętać, że ściany bez hydroizolacji chłoną wilgoć, niemal jak gąbka. W następstwie takich procesów dochodzi do niszczenia murów, pojawia się groźna dla zdrowia pleśń i wzrastają koszty ogrzewania budynku.

Żeby uchronić się przed negatywnymi skutkami działania wody, warto zwrócić się do nas. Kilkadziesiąt lat doświadczenia wykwalifikowanej kadry AMC oraz wysokiej klasy specjalistyczne narzędzia budowlane sprawiają, że jesteśmy w stanie wykonywać wszystkie najpopularniejsze rodzaje izolacji wodochronnej. Podejmujemy się zleceń bez względu na rodzaj budynku, jego powierzchnię oraz materiały zastosowane przy jego budowie.

Specjalizujemy się w wykonywaniu izolacji poziomej i pionowej fundamentów. Zapewniamy ochronę przed działaniem wód gruntowych zarówno w nowych budynkach będących dopiero w fazie budowy, jak i w budynkach, które wymagają wtórnego założenia hydroizolacji. W drugiej sytuacji proces może przebiegać na trzy sposoby:

 • izolację wykonuje się poprzez specjalistyczną iniekcję,
 • podcinamy mury i w miejsce wycięć instalujemy papę lub warstwę bitumiczną,
 • podbijamy ławy w celu położenia warstwy izolacyjnej.

Wykonywane przez nas hydroizolacje fundamentów doskonale sprawdzają się w budynkach, które ze względu na swoje położenie, spełniane funkcje oraz inne czynniki narażone są na wzmożone działanie wilgoci, czy to z powietrza, czy z wód powierzchniowych. Zachęcamy do kontaktu wszystkie osoby, poszukujące kompleksowej obsługi budowlanej. Nasze doświadczenie w wykonawstwie hydroizolacji fundamentów i murów konstrukcyjnych pozwala na sprawny przebieg prac i terminową realizację. Oferta naszej firmy stanowi najlepszą z dostępnych propozycji, ponieważ poza konkurencyjną ceną, mamy przede wszystkim wiedzę, która pozwala zapewnić właściwe wykonawstwo. Po nas nie trzeba już dokonywać poprawek, które wpływałyby na wzrost kosztów prac. Zapraszamy do kontaktu.

Galeria