Iniekcje uszczelniające fundamenty

Iniekcja w budownictwie to podawanie materiału budowlanego o konsystencji płynnej lub półpłynnej w określone miejsce konstrukcji budowlanej za pomocą specjalnych urządzeń. Efektem działania iniekcji jest uszczelnienie, wzmocnienie lub np. osuszenie konstrukcji. O skuteczności iniekcji decyduje wiedza, posiadany sprzęt oraz zastosowany materiał. Dzięki podjęciu odpowiednich działań możliwe jest znaczne ograniczenie strat wywołanych np. zalaniem fundamentów. Iniekcja uszczelniająca pozwala na stosunkowo szybkie odprowadzenie wilgoci i zabezpieczenie elementów konstrukcyjnych przed jej wpływem w przyszłości. Jesteśmy w stanie przeprowadzić prace w tym zakresie w różnych warunkach, co jest niewątpliwie sporym atutem wykorzystywanej przez nas metody.

Wykonujemy iniekcje zarówno w gruntach sypkich, spoistych jak i w skałach. Iniekujemy również fundamenty, konstrukcje murowe oraz betonowe. A co najważniejsze, potrafimy prowadzić prace iniekcyjne w skomplikowanych i złożonych warunkach występujących niejednokrotnie w obiektach budowlanych i na styku różnych struktur np. przy posadowieniu budynków. Zakres naszych prac to: iniekcja rys i spękań, mikropale iniekcyjne, wypełnianie pustek, iniekcyjne nasączanie materiałów porowatych, wykonawstwo przepon izolacyjnych, wykonawstwo mikropali. Do każdego zlecenia podchodzimy w sposób profesjonalny, indywidualnie dopasowując specyfikę działania.

Iniekcja fundamentów

Niewłaściwie przygotowana hydroizolacja pozioma to spory problem dla inwestora. W obiektach źle zabezpieczonych przed wilgocią dochodzi do jej nagromadzenia w punktach, w których znajdują się elementy konstrukcyjne budynku. Ich naprawa poprzez ponowne, poprawne wykonanie, to ogromne koszty. Tańszym i jednocześnie nadal bardzo skutecznym rozwiązaniem jest uszczelniająca iniekcja fundamentów. Ma ona wiele zalet:

  • eliminuje konieczność wykonania kosztownych prac remontowych i ingerencji w strukturę obiektu,

  • jest bardzo efektywnym sposobem na pozbycie się problemów z zawilgoceniem fundamentów,

  • przeprowadzona właściwie jest rozwiązaniem na wiele lat,

  • przed realizacją nie trzeba wykonywać wstępnego osuszania murów budynku,

  • wykorzystywane do iniekcji uszczelniającej środki są ekologiczne i bezpieczne dla zdrowia użytkowników zabezpieczanej konstrukcji.

Bogate doświadczenie oraz posiadany sprzęt pozwalają nam na kompleksowe i precyzyjne wykonywanie iniekcji budowlanych. Iniekcja fundamentów, izolacja murów konstrukcyjnych, a także wiele innych typów iniekcji budowlanych, wykonywanych przez naszą firmę, stanowią gwarancję optymalnej szczelności, doskonałej izolacji oraz wypełnienia wszędzie tam, gdzie jest to niezbędne. Specjalizujemy się także w wykonywaniu iniekcji strukturalnej w przypadku wypełniania materiałów budowlanych o słabym zagęszczeniu, takich jak np. beton porowaty, czy wykonywaniu izolacji na styku konstrukcji budowlanych z gruntem. Wszędzie tam, gdzie niezbędne jest wykonanie profesjonalnej iniekcji budowlanej (m.in. iniekcja pozioma) nasza firma poradzi sobie doskonale. Zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą w zakresie budownictwa inżynieryjnego.

Galeria