Iniekcje uszczelniające

Iniekcja w budownictwie to podawanie materiału budowlanego o konsystencji płynnej lub półpłynnej w określone miejsce konstrukcji budowlanej za pomocą specjalnych urządzeń. Efektem działania iniekcji jest uszczelnienie, wzmocnienie lub np. osuszenie konstrukcji. O skuteczności iniekcji decyduje wiedza, posiadany sprzęt oraz zastosowany materiał.

Wykonujemy iniekcje zarówno w gruntach sypkich, spoistych jak i w skałach. Iniekujemy również fundamenty, konstrukcje murowe oraz betonowe. A co najważniejsze, potrafimy prowadzić prace iniekcyjne w skomplikowanych i złożonych warunkach występujących niejednokrotnie w obiektach budowlanych i na styku różnych struktur np. przy posadowieniu budynków. Zakres naszych prac to: iniekcja rys i spękań, mikropale iniekcyjne, wypełnianie pustek, iniekcyjne nasączanie materiałów porowatych, wykonawstwo przepon izolacyjnych, wykonawstwo mikropali.

Bogate doświadczenie oraz posiadany sprzęt pozwalają nam na kompleksowe i precyzyjne wykonywanie iniekcji budowlanych. Iniekcja fundamentów, izolacja murów konstrukcyjnych, a także wiele innych typów iniekcji budowlanych, wykonywanych przez naszą firmę, stanowią gwarancję optymalnej szczelności, doskonałej izolacji oraz wypełnienia wszędzie tam, gdzie jest to niezbędne. Specjalizujemy się także w wykonywaniu iniekcji strukturalnej w przypadku wypełniania materiałów budowlanych o słabym zagęszczeniu, takich jak np. beton porowaty, czy wykonywaniu izolacji na styku konstrukcji budowlanych z gruntem. Wszędzie tam, gdzie niezbędne jest wykonanie profesjonalnej iniekcji budowlanej (m.in. iniekcja pozioma) nasza firma poradzi sobie doskonale. Zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą w zakresie budownictwa inżynieryjnego.

Galeria