Kotwienia i mikropale

Kotwienie to łączenie elementów podłoża (budowli, skały, muru itp.) za pomocą specjalnie wykonanych łączników tzw. kotew (stalowych, z tworzyw sztucznych).
W ciągu ponad 30 lat działalności firma nasza wykonała ponad 200 000 m bieżących kotew wykonywanych różnymi technikami i w różnych ośrodkach (skały, grunty, beton, mur). Prowadzimy działalność w obiektach podziemnych i przemysłowych, w tym prace specjalistyczne z wykorzystaniem technik alpinistycznych. Wszystkie prace związane z kotwieniem, wykonywane przez naszych doświadczonych pracowników, odbywają się z zachowaniem szczególnych standardów bezpieczeństwa, przy zastosowaniu najnowocześniejszego sprzętu.
Prace kotwiowe powiązane są zazwyczaj z pracami iniekcyjnymi.

Mikropale używane są do posadowienia konstrukcji w niestabilnych gruntach oraz wzmocnienia i stabilizacji podłoża gruntowego, skarp.

Posiadamy bardzo bogaty zestaw urządzeń pozwalający na realizację tego typu również w miejscach trudno dostępnych takich jak wnętrza budynków, stropy i ociosy wyrobisk górniczych, skarpy, ściany skalne. Do każdej realizacji sprzęt jest starannie dobierany, aby zapewnić maksymalną efektywność wykonywanych prac i najwyższą jakość wykonania.

Galeria