Renowacja zabytków

Specjalizujemy się w renowacjach zabytkowych obiektów na terenie całego kraju. Wykorzystując nasze wieloletnie doświadczenie w zakresie budownictwa zabytkowego, jesteśmy w stanie wykonywać pełen katalog usług w dziedzinie renowacji, odtwarzania, remontów oraz odbudowy zabytkowej architektury na zlecenie instytucji państwowych, samorządów i prywatnych właścicieli.

Odnawianie i remonty zabytkowych obiektów

Stare, liczące często po kilkaset lat obiekty budowlane, posiadające status budynków zabytkowych, wymagają odpowiedniej ochrony konserwatorskiej i dbałości i zachowanie ich naturalnego charakteru. W związku z tym prowadzenie wszelkiego rodzaju prac w zakresie remontów, renowacji, odtwarzania lub konserwacji zabytków wymaga nie tylko uzyskania zgody regionalnego konserwatora zabytków, ale również wiedzy wykonawców, posiadających odpowiednie doświadczenie w modernizowaniu i renowacji zabytkowych obiektów. Mając na uwadze ten oczywisty fakt, pragniemy zaoferować naszym klientom – właścicielom i zarządcom obiektów zabytkowych, szeroką gamę usług z zakresu renowacji konstrukcji wymagających ochrony konserwatorskiej.

Renowacja zabytków – zakres współpracy

Jako firma budowlana z wieloletnim doświadczeniem w wykonywaniu prac w zabytkowych budowlach, jesteśmy w stanie zaoferować następujące usługi:

  • zabezpieczenie obiektu zabytkowego, w szczególności zabytków podziemnych, takich jak kopalnie czy sztolnie,
  • przystosowanie obiektów zabytkowych do ruchu turystycznego,
  • kompleksowe renowacje zabytków „od projektu po przekazanie do użytkowania”,
  • prace remontowe, modernizacyjne,
  • odtwarzanie charakteru i konstrukcji dawnych budynków,
  • prace wykończeniowe, roboty izolacyjne, uzupełniające,
  • wykonanie ekspertyzy konserwatorskiej lub konstrukcyjnej,
  • pozyskiwanie niezbędnych zezwoleń i opinii konserwatorskich,
  • profesjonalne, kompleksowe doradztwo na etapie projektowania oraz realizacji inwestycji.

Do każdego zlecenia podchodzimy indywidualnie, dobierając technologie, sprzęt oraz materiały budowane odpowiadające potrzebom i uwarunkowaniom formalnym, jak i konstrukcyjnym.

Renowacja zabytków – skorzystaj z naszej oferty

Dysponujemy specjalistycznym sprzętem, odpowiednio wyszkolonym personelem, a także ponad dwudziestoletnim doświadczeniem w branży renowacji zabytkowych obiektów zarówno podziemnych, jak i różnego rodzaju budynków o charakterze sakralnym i użytkowym. Na życzenie klienta wykonamy kompleksową renowację dworków, kościołów, zamków, zabytków architektury przemysłowej oraz wielu innych obiektów. Gwarantujemy najwyższą jakość świadczonych usług, wykonywanych zgodnie z zasadami sztuki budowlanej. Zapraszamy do skorzystania z naszych usług oraz do kontaktu w celu uzyskania szczegółowych informacji.


Powrót