Wzmocnienie i renowacja fundamentów budynku

Oferujemy Państwu kompleksową usługę w postaci wzmacniania fundamentów istniejących oraz powstających obiektów budowlanych. Wykonujemy prace konserwacyjne i wzmacniające strukturę murów i ław fundamentowych, specjalistyczne zlecenia w zakresie wzmocnienia gruntów i posadowienia budynków, wykorzystując swoją wiedzę oraz wieloletnie doświadczenie w usługach budowlanych i geotechnicznych.

Uszkodzenia fundamentów – przyczyny i konsekwencje

Powierzając wykonanie projektu domu oraz jego realizację doświadczonym i kompetentnym wykonawcom, ufasz, że wykonają oni zlecone prace zgodnie z najwyższymi standardami oraz zasadami sztuki budowlanej. Tymczasem, problem uszkodzonych fundamentów dotyczy zarówno obiektów mieszkalnych, biurowych, komercyjnych, jak i przemysłowych, niezależnie od wybranej formy posadowienia budynku. Przyczyną powstawania pęknięć, szczelin oraz pozostałych uszkodzeń murów fundamentowych mogą być zarówno czynniki wewnętrzne, takie jak nieodpowiednio zaprojektowany lub nieprawidłowo wykonany fundament, jak i zewnętrzne, np. ruchy górotwórcze czy aktywność terenu związana np. z wydobyciem górniczym na określonych obszarach. Konsekwencje uszkodzonych fundamentów mogą być niezwykle poważne, wystarczy wspomnieć, że pęknięty lub zbyt słaby fundament bywa przyczyną wielu katastrof budowlanych, jak zawalanie się ścian czy całych budynków.

Kiedy wykonać wzmocnienie fundamentów?

Nadmierny hałas, występowanie regularnych drgań i wibracji na skutek prowadzonej działalności czy lokalizacja obiektu na obszarze objętym wydobyciem górniczym – to tylko niektóre powody, dla których warto zdecydować się na podbijanie fundamentów budynku mieszkalnego lub przemysłowego. Fundament budynku warto wzmocnić również wówczas, gdy obiekt lokalizowany jest na obszarach, na których gęstość gleby – według przeprowadzonych badań - odbiega od przyjętych norm i standardów. Wszystko po to, aby dostosować konstrukcję budynku do warunków zewnętrznych, poprawić komfort użytkowania obiektu oraz podnieć poziom bezpieczeństwa i wydłużyć jego żywotność.

Wzmacnianie i naprawy fundamentów – poznaj naszą ofertę

Zajmujemy się kompleksowym wykonawstwem prac z zakresu podbijania fundamentów w obiektach przemysłowych i mieszkalnych. Przed rozpoczęciem prac wykonujemy specjalistyczne pomiary mające na celu zdiagnozowanie przyczyny powstałych uszkodzeń oraz wybór optymalnej metody ich usunięcia. Do każdego zlecenia podchodzimy indywidualnie, gwarantując naszym klientom zastosowanie metod i technologii w najlepszym stopniu dopasowanych do danego przypadku i rodzaju uszkodzeń. Wykonujemy:

  • umocnienia fundamentów obiektów istniejących i będących w budowie,
  • naprawę uszkodzonych murów fundamentowych,
  • wzmocnienia fundamentów celem zapobiegania ich pęknięciom, odkształceniom, ubytkom itp.

Zapraszamy do kontaktu. Gwarantujemy indywidualnie ustalany cennik oraz usługę w pełni dopasowaną do konkretnego rodzaju usterki. Zaufaj naszemu doświadczeniu i zleć nam wzmocnienie fundamentów w swoim budynku już dziś.

Galeria