skanowanie laserowe hipopotamiarni krakowskiego zoo

Technologia skanowania laserowego jest wykorzystywana w wielu obszarach prac inżynierskich. Jedną z gałęzi chętnie wykorzystujących tę technologię są wytwórcy elementów metalowych, w tym stolarki aluminiowej i stalowej. Modele 3D wykonywane w dedykowanym oprogramowaniu wspierają proces projektowania nawet bardzo skomplikowanych otworów okiennych i brył. Ważne jest przy tym powykonawcze rozmierzenie wszystkich otworów i precyzyjne ich odwzorowanie.

W 2022 roku wykonaliśmy kilka realizacji, w tym niezwykle wdzięczne skanowanie krakowskiej hipopotamiarni w zoo. Uroczyste otwarcie tego obiektu odbyło się 28 marca 2023 roku. W budynku nie występował ani jeden kąt prosty, a wszystkie otwory okienne były zbudowane z nieforemnych trójkątów. Skanowanie i modelowanie takich obiektów sprawia nam dużą radość, a jeszcze większą oglądanie efektu finalnego. 

Modelujemy praktycznie w dowolnym środowisku: od podstawowych AutoCAD i MicroStation przez ArchiCAD i Revit, po branżowe Plant 3D czy Inventor. Format danych (zarówno chmury, jak i modeli) do ustalenia na etapie zlecenia.

Galeria