Skanowanie laserowe 3D

Nasza firma sporządza dokumentacje cyfrowe obiektów przemysłowych, inżynieryjnych i podziemnych z użyciem skanowania laserowego 3D. 

Parametry techniczne skanera Faro Focus 3D:

  • Dokładność odległości do ±2 mm
  • Zasięg od 0,6 m do 120 m
  • Szybkość pomiaru do 976 000 punktów na sekundę
  • Wbudowany aparat kolorowy pozwalający na wykonywanie fotorealistycznych kolorowych skanów budynków 3D w rozdzielczości do 70 megapikseli z kolorową nakładką bez błędu paralaksy.

Na bazie przeprowadzonych pomiarów wykonujemy obróbkę skanów laserowych w zakresie zależnym od potrzeb inwestora. Obróbka skanów obejmuje: rejestrację (łączenie skanów), w tym skanów kolorowych, pomiary i analizy porównawcze. W ramach sporządzania dokumentacji oferujemy opracowanie rzutów i przekrojów, modelowanie 3D obiektów, konwersję chmur punktów na modele siatkowe (mesh) i ich opracowanie, wizualizacje i animacje skanowanych obiektów.

Oferujemy również poszerzenie modelu CAD 3D o BIM (Building Information Modeling - modelowanie informacji o budynku). BIM, w zależności od stopnia szczegółowości (LOD - Level of Development) zatwierdzonego przez inwestora, dodaje informacje, które tworzą swoistą bazę danych o obiekcie. Model w technologii BIM składa się wówczas ze zdefiniowanych elementów: ścian, podłóg, okien i drzwi itd. Jest to niezastąpione narzędzie w dokumentacji architektonicznej oraz konserwatorskiej. Od decyzji inwestora zależy czy stworzymy model 3D w środowisku REVIT, ArchiCAD czy AECOSim. Zapraszamy do składania zapytań ofertowych oraz konsultowania projektów skanowania 3D budynków na dowolnym etapie - chętnie udzielimy informacji odnośnie skaningu laserowego.

Wykonywaliśmy skanowanie laserowe w następujących budynkach i obiektach m. in.:

Obiekty podziemne 

Obiekty inżynieryjne

Obiekty przemysłowe

Obiekty zabytkowe

Galeria